od 35 lat na rynku
masz pytania? zadzwoń 32 281 03 14
Home | Porady | Kupujemy akumulator |

Kupujemy akumulator

Każdy kierowca, średnio raz na 3-4 lata staje przed koniecznością zakupu nowego akumulatora. Dylemat polega na wyborze miejsca zakupu tego urządzenia, jego marki oraz parametrów.


Dobre miejsce zakupu – to takie, w którym sprzedawcy są w stanie udzielić wyczerpujących informacji na temat prawidłowości zastosowania oraz prawidłowo dobrać akumulator do konkretnego samochodu. Dobrze, gdy punkt sprzedaży posiada zróżnicowaną ofertę z szeroką gamą akumulatorów, co pozwala uniknąć konieczności kompromisowych zastosowań. Pojawiły się już punkty sprzedaży, które oprócz pełnej gamy i fachowego doradztwa – oferują opiekę nad eksploatacją akumulatora, sprawdzając okresowo parametry mające wpływ na jego pracę. Zdecydowanie odradzamy kupowania akumulatorów w miejscach przypadkowych. Baterie te są często starej produkcji, niewłaściwie przechowywane, niedoładowane, bywają też wadliwe i po prostu niesprawne. Zakup akumulatora w autoryzowanym serwisie gwarantuje profesjonalną obsługę, wysoką jakość usług, a co za tym idzie Twoją satysfakcję. W tej sytuacji możesz skorzystać też z wiedzy i doświadczenia sprzedawcy, który z pewnością dobrze Ci doradzi. Oprócz profesjonalnej obsługi, zyskujesz też montaż oraz gwarancję, a w razie potrzeby możliwość skorzystania z serwisu. 


Kupując nowy akumulator należy pamiętać o recyklingu, czyli zdaniu starego lub opłacie depozytowej.  W przeciwnym wypadku czekają nas dodatkowe kosztyObowiązek poboru opłaty reguluje ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. 79 poz. 666 art. 54. p.1-5, art. 55 p.1) 

 

Pamiętaj, aby przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas wymiany akumulatora.

  • Przed wymianą baterii zaciągnij hamulec ręczny i upewnij się, że w Twoim otoczeniu nie znajduje się żadna osoba paląca.
  • Pamiętaj, że akumulator zawiera kwas siarkowy w elektrolicie, który jest silnie żrący i wydziela łatwopalne opary.